Autobus szkolny

REGULAMIN DOJAZDU AUTOBUSEM SZKOLNYM DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W SKAWINIE

1. Z dowozu autobusem szkolnym może korzystać każdy uczeń, który znajduje się na liście uczniów dojeżdżających.
  2. Uczeń może wsiąść oraz wysiąść z autobusu jedynie na wyznaczonych przystankach.
  3. Uczniowie przyjeżdżają do szkoły i wyjeżdżają do domu wyłącznie kursem o wyznaczonej dla danej klasy godzinie.
  4. Przy wsiadaniu i wysiadaniu z autobusu, uczniowie zobowiązani są zachować szczególną ostrożność tak, aby nie narazić siebie oraz innych uczniów na niebezpieczeństwo wypadku.
  5. W trakcie przejazdu nie należy: wstawać z miejsca, klękać na siedzeniu i przemieszczać się.
  6. Jeżeli z zastępstwa wynika, że klasa zostaje zwolniona np. z ostatniej lekcji, wówczas uczniowie dojeżdżający oczekują na kurs autobusu w świetlicy szkolnej.
  7. W przypadku braku zajęć lub skróconych godzin lekcyjnych, uczeń może jechać do domu innym niż wyznaczony kurs tylko za pisemną zgodą rodzica/ prawnego opiekuna.
  8. Po przyjeździe autobusu, uczniowie wchodzą bezpośrednio do szkoły.
  9. Zachowanie uczniów w autobusie szkolnym ma wpływ na ocenę zachowania ucznia.
  10. Rodzice uczniów dojeżdżających ponoszą odpowiedzialność finansową za zniszczenia dokonane w autobusie przez swoje dziecko.
  11. Każdy uczeń dojeżdżający wraca do domu autobusem, niezależnie od tego jakim środkiem lokomocji dotarł do szkoły.
  12. Zwolnienie ucznia z dowozu może nastąpić tylko na podstawie pisemnego zwolnienia przez rodziców/prawnych opiekunów.
  13. Po opuszczeniu autobusu przez ucznia na właściwym przystanku, opiekun nie bierze za niego odpowiedzialności.
  14. Wszyscy uczniowie klas I-III, którzy dojeżdżają autobusem szkolnym, zobowiązani są do noszenia kamizelek odblaskowych w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa podczas pokonywania drogi z domu na przystanek autobusu i z powrotem.

Dowóz uczniów autobusem szkolnym - rozkłady jazdy (aktualizacja 2023-02-21)

Osiedle Rzepnik

Przystanek przy