„Zupa na Plantach”

Dobra szkoła to taka, która uczy empatii i otwartości na drugiego człowieka. I choć takich kryteriów nie bierze się pod uwagę w żadnych rankingach szkół, uczniowie skawińskiej „Jedynki” niejednokrotnie pokazali, że bardzo chętnie włączają się w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących. Dzięki temu uczą się wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucie empatii, kształtują pozytywną postawę wobec tych najsłabszych.

Tym razem nasi uczniowie w ramach działań podjętych przez Szkolne Koło Wolontariatu z całego serca zaangażowali się w zbiórkę na rzecz krakowskiej fundacji „Zupa na Plantach” wspierającej osoby w kryzysie bezdomności. Odzew wśród szkolnej społeczności był ogromny. Potrzeba było aż dwóch samochodów, aby zebraną pomoc rzeczową zawieźć do placówki fundacji. Cieszymy się, że możemy być częścią tak wspaniałej inicjatywy, jaką jest działalność fundacji. W imieniu podopiecznych fundacji dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce.