Pasowanie na czytelnika 2021

9 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się uroczystość „Pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej” uczniów klas pierwszych. Na bajkowe pasowanie pierwszaki przybyły przebrane za swoich ulubionych bohaterów literackich. Zdecydowana większość strojów nawiązywała do znanych baśni i bajek, na których wychowały się całe pokolenia czytelników.

Pani dyrektor mgr Bożena Moskwa oraz wicedyrektor mgr Monika Kowalczyk wraz z „czarodziejskimi” bibliotekarkami: panią mgr Jolantą Kaczmarską (Czarownicą z Północy) i panią mgr Magdaleną Szynkarczuk (Dżinem z Południa) serdecznie przywitały wszystkie dzieci i zaprosiły do czytelniczej zabawy.

Na spotkaniu uczniowie poznali bajkę „O przygodach małej książeczki”. Ta, choć nie była szanowana przez swoich właścicieli, marzyła o tym, by być czytaną przez dzieci. Rozmowa, która odbyła się po wysłuchaniu bajki, miło zaskoczyła organizatorów wydarzenia. Okazało się wszak, że nowi, mali czytelnicy doskonale wiedzą, jak obchodzić się z książkami i chronić je przed szybkim zużyciem.

W dalszej części uroczystości, dzieci prezentowały swoje przebrania i odgadywały „bajkowe” zagadki. Na koniec wszystkie pierwszaki zostały uroczyście pasowane na czytelnika biblioteki naszej szkoły.

Po pasowaniu nastąpiło wręczenie nagród w ogłoszonym wcześniej Konkursie Plastycznym „Baśniowy portret w ramę zamknięty”. Nagrodzeni zostali: Emilia Friedel i Franciszek Świtalek z kl.1b, Emilia Pzebinda z kl. 1a, Basia Lis i Liliana Kowalska z klasy 2b, Bartłomiej Kamecki i Lidia Starowicz z klasy 3b, Lora Marduła z klasy 3a oraz Maria Kurlit z kl. 3b.