Odkrywam Małopolskę

logo Odkrywam Małopolskę

26 i 27 października 2021 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Wieliczki w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę” realizowanego przez Województwo Małopolskie wspólnie z małopolskimi Gminami, którego celem jest umożliwienie uczniom ze szkół podstawowych z terenu Małopolski udziału w zorganizowanych wycieczkach szkolnych.

Projekt stanowi element wsparcia odbudowy rynku turystyki szkolnej osłabionego w wyniku pandemii Covid-19 poprzez stymulację popytu na turystykę organizowaną dla dzieci i młodzieży. Dzięki projektowi „Odkrywam Małopolskę” dzieci i młodzież ze szkół podstawowych mogą wziąć udział w wycieczkach, podczas których poznają wspaniałe dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze regionu.

Wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie do Wieliczki miała charakter interaktywnej lekcji, podczas której uczniowie poznali historię kopalni, wielickie legendy i mieli możliwość poszerzenia wiedzy na temat pracy górnika. Nie zabrakło zabawy i rywalizacji pod okiem przewodnika wycieczki i Skarbnika. Równie ciekawy dla uczniów był spacer po parku i wizyta w tężni solankowej.