Lepiej zapobiegać niż leczyć – warsztaty profilaktyczne

W Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie miesiące listopad i grudzień upływają pod znakiem działań profilaktyczno-wychowawczych zakrojonych na szeroką skalę. Obejmują one zajęcia w formie warsztatów profilaktycznych skierowanych do uczniów klas IV-VIII.
Tematyka prowadzonych zajęć porusza niezwykle istotne problemy, z którymi dzieci i młodzież spotykają się w swoim życiu każdego dnia.
Są to kwestie dotyczące cyberprzemocy, samoakceptacji, umiejętności komunikowania swoich emocji oraz wpływu substancji psychoaktywnych na życie i zdrowie człowieka.

Warsztaty prowadzi ekspert ds. profilaktyki uzależnień, psycholog, pedagog, szkoleniowiec Centrum Szkoleń Profilaktycznych „Edukator” w Krakowie – pani Katarzyna Kudyba, przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Skawina – Centrum Wspierania Rodziny.

Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczą w organizowanych warsztatach, dzięki którym wiele problemów udaje się przeanalizować, omówić i znaleźć sposób na ich rozwiązanie. Kwestie szeroko pojętej profilaktyki są dla wszystkich bardzo ważne, a obecna sytuacja , w której swoje piętno odcisnęła pandemia, to dla dzieci i młodzieży czas, kiedy potrzebują szczególnego zainteresowania i troski ze strony osób dorosłych.