„NO PROMIL NO PROBLEM”

W dniu 17.11.2021r. delegacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie z klasy 6bi uczestniczyła w happeningu zorganizowanym w ramach XIV edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „NO PROMIL NO PROBLEM”, promującej bezpieczne i trzeźwe poruszanie się po drogach.

Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców. Podczas spotkania uczniowie prezentując różne formy artystycznego wyrazu, apelowali do kierowców o bezpieczną jazdę oraz dziękowali tym, którzy jeżdżąc bezpiecznie i trzeźwo, szanują zdrowie i życie wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Na zakończenie uczestnicy happeningu przemaszerowali wzdłuż pierzei Rynku, wyrażając tym samym stanowczy protest przeciwko nietrzeźwym kierowcom i nałogom stanowiącym zagrożenie dla zdrowia i życia Polaków.