SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021/2022

Jak co roku, uczniowie klas I - III wzięli udział w akcji ,,Sprzątanie Świata." Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: "MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ!". W ramach kampanii dzieci zaangażowały się w zbiórkę surowców wtórnych, przede wszystkim zakrętek.

Wychowawcy przeprowadzili z uczniami rozmowy i pogadanki na temat konieczności dbania o środowisko oraz działań, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów. Poruszane były także tematy dotyczące oszczędzania wody i energii.
Każda z klas wykonała plakat przypominający zasady segregowania śmieci w szkole. Następnie prace zostały wystawione na korytarzu szkolnym w celu utrwalenia sposobu poprawnego segregowania surowców wtórnych.

Kolejnym działaniem wpisującym się w hasło tegorocznej akcji Sprzątania Świata był konkurs plastyczny. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, a biorący w nim udział uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością. Spośród najciekawszych prac, wytypowanych w etapach klasowych, wyłoniono zwycięzców. Zostali oni nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

Klasy 1

I miejsce: Krystian Wiśniewski - 1a
II miejsce: Liliana Liskiewicz - 1c
III miejsce: Franciszek Świtałek - 1b