CZYTAM Z KLASĄ: lekturki spod chmurki

„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny
wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I
edycja III

Cyfrowy świat dynamicznie rozwijających się technologii nie zachęca uczniów do czytania szkolnych lektur. Gry komputerowe, tablety, smartfony czy sprzęt VR wydają się ciekawsze od tradycyjnej książki. Nie dziwi więc fakt, że wielu młodych ludzi zapomina o pożytkach płynących z literatury.

Zmartwieni zaistniałym stanem rzeczy wychowawcy klas 1a, 1b, 1c postanowili wcielić w życie projekt autorstwa Honoraty Szaneckiej. Jego celem jest upowszechnianie czytelnictwa wśród pierwszoklasistów.

Realizowana od 1 października 2021 roku inicjatywa opiera się na niestandardowym sposobie pracy z lekturą. Dzięki rozwiązywaniu atrakcyjnych zadań projektowych dzieci uczestniczą w innowacyjnych przedsięwzięciach literackich. Najmłodsi uczą się, w jaki sposób można łączyć czytanie lektur z poszerzaniem wiedzy na temat cech i kompetencji zawodowych występujących w niej bohaterów. Taki sposób czytania tekstów kultury zachęca dzieci nie tylko do planowania swojej kariery, lecz również do zmiany w sposobie myślenia o nauce. Ta okazuje się niemającym końca procesem zdobywania wiedzy i odkrywania siebie.

Projekt składa się z trzech modułów:

I MODUŁ od 01.10.2021r. do 31.12.2021r. – PODRÓŻE MAŁE I DUŻE
II MODUŁ od 01.01.2022r. do 31.03.2022r. - NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY