Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2021 r. w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, czerpanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

W ramach akcji przedszkolaków odwiedził pan Czesław Gąsiorowski - Dyrektor Muzeum Regionalnego w Skawinie oraz pani Jolanta Kaczmarska - szkolna bibliotekarka. Nasi goście przygotowali wiele ciekawych niespodzianek. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje.

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.