XVII edycja Gminnej Olimpiady Języka Angielskiego

Jak co roku nasza szkoła zorganizowała Gminną Olimpiadę Języka Angielskiego. W XVII edycji wzięło udział 14 szkół z Gminy Skawina, a do etapu międzyszkolnego zakwalifikowało się 19 przedstawicieli z 12 szkół.

Finał odbył się 19 kwietnia 2024 r. Uroczystą galę uświetnili: Emilia Bugańska z klasy 6c, wykonując piosenki "We are the champions" i "Somebody” oraz aktorzy SP1 przedstawieniem "Trochę parodia", na motywach z cyklu powieści o Harrym Potterze, przygotowanym przez mgr Katarzynę Polus ze szkolną grupą teatralną "Perełki".

Uczestnicy Gminnej Olimpiady Języka Angielskiego wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami językowymi. W tym roku oprócz znajomości języka angielskiego sprawdzana była również wiedza na temat Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko dobrą znajomością struktur gramatycznych oraz leksyki, ale także sporą wiedzą na temat kultury i geografii USA. Potrzebna była także wiedza dotycząca zabawnych i zaskakujących ciekawostek np.: który stan jest największym światowym wytwórcą produktów mlecznych? gdzie zainstalowano pierwszą sygnalizację świetlną? skąd startują promy kosmiczne? Uczestnicy Olimpiady Języka Angielskiego doskonale znali odpowiedzi na te i inne pytania.

Najlepszymi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie. I miejsce zdobyła uczennica Nikola TylekIII miejsce uczeń Filip Klimas. II miejsce na podium wywalczyła Adrianna Pałka, uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Borku Szlacheckim.

Uczeń Sebastian Pietrzyk z klasy 8b naszej szkoły otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów językowych!

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji.