Rowerowy Maj 2024

Nasza szkoła po raz kolejny już, bierze udział w kampanii Rowerowy Maj.

Jest to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

UWAGA:

1. Dotarcie do szkoły lub przedszkola na hulajnodze elektrycznej nie będzie uznawane jako aktywna podroż.
  2. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym, za aktywny przejazd do placówki uznaje się przejazd dziecka w foteliku rowerowym lub przyczepce rowerowej, prowadzonej przez rodzica lub opiekuna.
  3. W przypadku dzieci dojeżdżających autobusem szkolnym za aktywne podróże uznaje się przejazdy do dowolnego celu rowerem, hulajnogą, na rolkach, deskorolce, które trwają co najmniej 30 minut, odbyte w poszczególnych dniach kampanii.

Link do strony Organizatora: https://rowerowymaj.eu/skawina-2024/

Liczymy na Państwa zaangażowanie i życzymy pięknego, aktywnego Rowerowego Maja.

Zapraszamy do wspólnej zabawy! smile

Koordynatorzy:

• mgr Małgorzata Jeleń