Cztery pory roku w ekogminie – Skawinie

W dniu 12 marca 2024 r. klasy 1a i 1b wzięły udział w realizacji projektu „Cztery pory roku w ekogminie – Skawinie”. Program podkreśla znaczenie edukacji ekologicznej w kształceniu wczesnoszkolnym, a jego głównym celem jest rozpowszechnienie wiedzy na temat ochrony środowiska wśród najmłodszych uczniów.

Dzięki uczestnictwu w projekcie pierwszoklasiści poznali między innymi zasady selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz założenia „zero waste”. Dzieci dowiedziały się także, czym jest pojęcie „gospodarki o obiegu zamkniętym” i zrozumiały sens idei „drugiego życia rzeczy”.

Warto podkreślić, że projekt „Cztery pory roku w ekogminie – Skawinie” to niezwykle wartościowa inicjatywa dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Projekt ma niebagatelne znaczenie, ponieważ popularyzuje wśród najmłodszych proekologiczne postawy i uczy dbania o dobro planety.