ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

W dniu 18 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie odbyły się obchody Święta Patrona Szkoły. Klasy 3a i 3c przygotowały pod opieką mgr Ilony Jodłowskiej oraz mgr Małgorzaty Jeleń niezwykle ciekawy spektakl ukazujący dokonania Mikołaja Kopernika. W uroczystości wzięły udział dzieci z klas 1-3 oraz ich rodziny. Zgromadzeni na sali uczniowie i nauczyciele wielokrotnie nagradzali młodych aktorów brawami, wyrażając w ten sposób uznanie dla ich artystycznych umiejętności.

Odpowiedzialni za przygotowanie spektaklu nauczyciele otrzymali gratulacje z rąk Pani Bożeny Moskwy – Dyrektora Szkoły. Słowa uznania usłyszeli również uczniowie zaangażowani w przygotowanie przedstawienia. Ich występ z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci i przyczyni się do lepszej znajomości biografii wybitnego astronoma.