Spotkanie z policjantem

Siódmego lutego 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie po raz kolejny gościliśmy pana Grzegorza Hucisko – policjanta z Komisariatu Policji w Skawinie. Tym razem przedstawiciel policji przeprowadził zajęcia profilaktyczno-wychowawcze z uczniami klas czwartych i piątych.

Tematyka spotkania obejmowała zagadnienia dotyczące demoralizacji nieletnich. Uczniowie uzyskali wiedzę o czynach zabronionych i zachowaniach ryzykownych najczęściej podejmowanych przez młodzież. Dowiedzieli się również o odpowiedzialności, jaką ponoszą młode osoby w związku z podejmowanymi przez nie niebezpiecznymi zachowaniami. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych i omówić kwestie związane z cyberprzemocą.