MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

W roku szkolnym 2023/2024 nauczyciele świetlicy szkolnej po raz kolejny przystąpili do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.

Głównym celem projektu jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury i wrażliwości na piękno. Projekt ma na celu szerzenie wartości takich jak: dobro, piękno, altruizm i patriotyzm, a także kształtowanie poczucia przynależności do kraju i regionu. Ambicją koordynatorów projektu jest również uczenie dzieci dobrych manier i poszerzanie ich wiedzy na temat reguł grzecznościowych obowiązujących w danej grupie.

W ostatnim czasie podczas realizowania modułu „Savoir-vivre przy stole” uczniowie mieli okazję przygotować sałatkę owocową. Wspólnie obierali, kroili i przygotowywali owocowe wariacje na talerzu, oczywiście zgodnie z zasadami savoir-vivre’u. Dodatkowo w czwartkowe popołudnie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej razem z wychowawcami zrealizowały moduł „Herbatka u króla”. Uczniowie poznali tajniki etykiety obowiązującej podczas podawania herbaty na dworach brytyjskich monarchów. Co więcej, dzieci mogły spróbować pysznej herbaty z owocowymi dodatkami, goździkami i imbirem. Uczniowie pod opieką wychowawców świetlicy zaprojektowali także własne korony i wspólnie przy jednym stole delektowali się pyszną herbatką.

Wychowawcy świetlicy szkolnej