ZAWODY NARCIARSKIE

Jedną z misji naszej szkoły jest rozwijanie wśród dzieci sportowych pasji. Czynimy to nie tylko poprzez edukację i rozmowy z uczniami, lecz również poprzez koordynowanie różnego rodzaju zawodów i imprez sportowych.

8 lutego 2024 r. zorganizowaliśmy w Zawoi (na wyciągu Wojtek) Gminne Zawody Narciarskie o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie oraz Powiatowe Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w narciarstwie alpejskim. Zawody powiatowe odbyły się pod patronatem powiatu krakowskiego natomiast gminne we współpracy z CKIS w Skawinie.

Chociaż zima w tym roku nie była zbyt łaskawa, udało nam się zorganizować zawody na najwyższym poziomie – taką opinię wyrazili nauczyciele i zawodnicy uczestniczący w imprezie.

W zawodach wystartowało 62 narciarzy. Z naszej szkoły do etapu wojewódzkiego awansowało aż ośmioro zawodników:

• Olga Kurlit – 3a
  • Mateusz Przebinda – 2b
  • Jan Kurlit – 6a
  • Gabriela Wilk – 6b
  • Olaf Szarański - 8ci
  • Adam Kondek – 7a
  • Michał Gołdasz – 7a

W Gminnych Drużynowych Zawodach Narciarskich o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie SP1 zajęła 1. miejsce.

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a zwycięzcy dyplomy, medale i puchary.