DZIEŃ OTWARTY W JEDYNCE!

7 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Dzień Otwarty pod hasłem „Spotkanie ze szkołą”. W wydarzeniu uczestniczyli przyszłoroczni pierwszoklasiści, rodzice, uczniowie, absolwenci SP1 oraz grono pedagogiczne. Zaproszeni goście nie tylko zwiedzali mury szkoły, lecz również brali udział w wielu atrakcyjnych przedsięwzięciach przygotowanych przez uczniów i nauczycieli.

Zgromadzonych przywitała pani Dyrektor mgr Bożena Moskwa, która z dumą zaprezentowała atrakcyjną ofertę edukacyjno-wychowawczą SP1. Pani Dyrektor zachwalała między innymi bardzo dobrze wyposażone pracownie, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, ciekawą ofertę zajęć pozalekcyjnych, niedawno odremontowaną kuchnię oraz stołówkę. Pani Dyrektor przedstawiła również specjalistów pracujących w SP1 – pedagogów, psychologa, terapeutę pedagogicznego i logopedę.

Następnie zgromadzeni na sali gimnastycznej goście obejrzeli niezwykle interesujący spektakl teatralny przygotowany przez uczestników kółka teatralnego prowadzonego przez mgr Katarzynę Polus. Przedstawienie pokazywało codzienne funkcjonowanie szkoły – lekcje z edukacji polonistycznej i matematycznej, plastykę oraz wychowanie fizyczne. Młodzi aktorzy nie tylko odgrywali role uczniów i nauczycieli, lecz również śpiewali i tańczyli. Widowni w szczególności spodobał się utwór „Całkiem nowa bajka” wykonany przez artystów na koniec spektaklu.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zwiedzanie poszczególnych klasopracowni. W każdej sali czekały na dzieci różnorodne atrakcje. Poloniści przygotowali komiksy, bajki, quiz z baśni, wystawę prac uczniowskich, gry edukacyjne oraz lapbooki, nauczyciele wychowania fizycznego sprawnościowy tor przeszkód, geograf prezentację dotyczącą patrona szkoły oraz budowy Układu Słonecznego, nauczyciele wspomagający gry i zabawy dydaktyczne, bibliotekarze prezentację szkolnej biblioteki oraz księgozbioru, informatycy gry interaktywne oraz prezentację druku 3D, matematycy zadania na tablicy multimedialnej oraz ćwiczenia z robotyki, biolog lekcję anatomii, angliści i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz przedszkolnej gry i zabawy z kartami obrazkowymi, zabawy z robotami, kolorowanki, pomoce dydaktyczne, Kącik Przyrodnika, zabawy masą solną i kodowanie.

Dzieci mogły także wziąć udział w grach terapeutycznych i dydaktycznych zorganizowanych przez psychologa, logopedę, terapeutę pedagogicznego oraz pedagogów. Rodzice mieli z kolei możliwość uczestniczenia w indywidualnych konsultacjach z Dyrektorem szkoły oraz specjalistami.

W planie imprezy nie zabrakło zdrowego poczęstunku ze świeżych warzyw i owoców przygotowanego przez wychowawców świetlicy.

Na zakończenie „podróży” po szkole goście mogli zapoznać się z umieszczoną w gablotach kolekcją medali, pucharów oraz dyplomów dokumentujących imponujące osiągnięcia sportowe uczniów SP1.

Podczas Dnia Otwartego Szkoła Podstawowa nr 1 dała się poznać jako nowoczesna placówka, która może poszczycić się licznymi osiągnięciami i doskonałą bazą dydaktyczną. Jeśli zależy Wam na niepowtarzalnym klimacie tworzonym przez życzliwe i otwarte na potrzeby uczniów grono pedagogiczne, koniecznie przyjdźcie do nas!

Zapraszamy do Jedynki! smile