Pasowanie na czytelnika 2023

1 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej” uczniów klas pierwszych. Aktu pasowania dokonała pani mgr Jolanta Kaczmarska z panią mgr Magdaleną Szynkarczuk.

Podczas uroczystości dzieci miały okazję wysłuchać pięknych wierszy wyrecytowanych przez starsze koleżanki z klasy 4b – Amelię Bularz, Emilię Gąskę, Barbarę Lis oraz Liliannę Kowalską. Pierwszoklasiści obejrzeli również bajkę „O zmęczonej książce z bajkami” przedstawioną przez Małgorzatę Lis (kl. 8b) w konwencji teatru kamishibai.

Pani mgr Jolanta Kaczmarska przygotowała niezwykle ciekawą prezentację dotyczącą funkcjonowania biblioteki i opowiedziała nowym czytelnikom wiele ciekawych rzeczy o pracy bibliotekarza i zasadach obowiązujących w bibliotece.

Uczniowie klas pierwszych otrzymali również książkę w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” prowadzonej przez Instytut Książki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów do częstego odwiedzania biblioteki. Chętnie pomożemy Wam odkryć niezwykły świat literatury – PANIE BIBLIOTEKARKI Uśmiech.