Koncert świąteczny

W dniu 22 grudnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 zorganizowano koncert świąteczny. Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej zaprezentowały się dzieci z klas 0-3, a w drugiej uczniowie klas 4-8.

Uroczystość otworzyła pani Wicedyrektor Monika Kowalczyk, która złożyła życzenia uczniom, nauczycielom i rodzicom, a następnie oddała głos księdzu Piotrowi Leśniakowi – duchowny opowiedział o tradycji świąt Bożego Narodzenia. Po części wprowadzającej nastąpiła wspólna modlitwa. Tuż po niej rozpoczęła się część artystyczna wydarzenia. Koncert dla klas 0-3 poprowadziła pani mgr Katarzyna Polus, która zapraszała na scenę reprezentantów poszczególnych klas. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały pastorałkę „W drodze do stajenki”. Uczniowie klasy 1a wykonali pastorałkę „Była noc”, natomiast dzieci z 1b zaprezentowały utwór „Od serca do ucha”. Klasa 2a zaśpiewała kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, a klasa 2b wykonała kolędę „Cicha noc”. Uczniowie z klas 3a, 3b i 3c śpiewali utwory „Do szopy hej pasterze”, „Mała pastorałka” oraz „Skrzypi mróz”.

W koncercie klas 0-3 wzięła udział Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agata Pierzchała, która obdarowała wszystkich uczniów słodkimi upominkami i kibicowała im podczas występów.

Koncert dla klas 4-8 koordynowała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Aleksandra Kolasa (7c). Ola zapraszała na scenę solistów oraz poszczególne klasy. Uczniowie wykonywali nie tylko tradycyjne kolędy, lecz również współczesne piosenki świąteczne i pastorałki. Najwięcej emocji wśród zebranych wywołał występ klasy 7a, która zaśpiewała „Last Christmas” brytyjskiego zespołu Wham!

Koncert odbył się dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli. Za jego przygotowanie odpowiedzialna była pani mgr Katarzyna Polus (kl. 0-3), pani mgr Danuta Marcinowska (kl. 4-8), wychowawcy poszczególnych klas oraz zespół techniczny (mgr Marek Górski i mgr Paweł Madej). O piękną dekorację zadbała mgr Magdalena Szynkarczuk oraz mgr Beata Sobczyk.

Tegoroczny koncert świąteczny z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci, pozwalając nam cieszyć się magią Świąt Bożego Narodzenia.