Warsztaty w Muzeum Regionalnym

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2023/2024 klasy 1-3 brały udział w warsztatach zorganizowanych przez skawińskie Muzeum Regionalne.

Podczas spotkań prowadzonych przez dyrektora muzeum – pana Czesława Gąsiorowskiego uczniowie poznawali skawińskie legendy, lokalne tradycje i zwyczaje, m.in. andrzejkowe, inscenizowali życie mieszkańców miasta w poprzednich epokach i przedstawiali znane sobie wersje opowieści o dawnych czasach. Podczas warsztatów na dzieci czekało wiele atrakcji – uczniowie układali puzzle tematyczne, rysowali sceny inspirowane legendami, a także robili masło, kisili kapustę, piekli pierniki oraz ubierali choinkę.

Na zakończenie warsztatów Muzeum Regionalne obdarowało uczniów tematycznymi upominkami, które pozwolą najmłodszym rozwijać wiedzę z zakresu historii i literatury.

Serdecznie dziękujemy Muzeum Regionalnemu za możliwość uczestnictwa w pasjonujących warsztatach.

Więcej informacji na temat działalności edukacyjnej muzeum znajdą Państwo na stronie: https://muzeum-skawina.pl/strona/Strona-glowna.