Mikołajkowe Derby w SP1

7 grudnia 2023 r. uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w Mikołajkowych Derbach zorganizowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego – mgr. Pawła Madeja. Turniej odbył się w dużej sali gimnastycznej SP1.

Uczestnicy rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach sportowych (z podziałem na chłopców i dziewczęta):

• przeprawa na materacach,
  • przeciąganie liny,
  • piłka nożna.

Tegoroczna rywalizacja była wyjątkowo zacięta i wyrównana. Po rozegraniu wszystkich konkurencji zarówno w rywalizacji klas czwartych, jak i piątych wynik był remisowy – 3:3.

O zwycięstwie zadecydowała dodatkowa dyscyplina – wyścig sztafetowy. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie konkurujących ze sobą zespołów klasowych.

Wyniki końcowe prezentują się następująco:

• IVA - IVB  – 3:4
  • VA - VB  – 3:4

Warto dodać, że rozgrywkom towarzyszyły niebywałe emocje, a widownia zażarcie kibicowała swoim faworytom. Wszyscy zawodnicy wykazali się niezwykłymi umiejętnościami sportowymi i tężyzną fizyczną.

Po zakończeniu turnieju Pani Dyrektor Bożena Moskwa uhonorowała każdego ucznia mikołajkowymi łakociami.

Dodatkowo zwycięskie klasy – IV B i V B wywalczyły główną nagrodę turnieju, czyli tydzień bez zadań domowych.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!