Sukces w VIII Powiatowym Konkursie Literackim „Mój debiut – Inni a tacy sami”

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły zostały laureatkami w VIII Powiatowym Konkursie Literackim „Mój debiut – Inni a tacy sami” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Skawinie.

Hanna Wójcik z klasy 8b zdobyła I miejsce (kategoria esej, opowiadanie), natomiast Barbara Lis z klasy 4b zajęła II miejsce (kategoria opowiadanie, list). Obie uczennice przygotowały pod opieką doktora Łukasza Wróblewskiego prace literackie inspirowane myślą przewodnią konkursu – Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby.

W tegorocznych zmaganiach konkursowych współzawodniczyło ze sobą kilkudziesięciu uczniów ze szkół w Skawinie, Jaśkowicach, Krzęcinie, Rzeszotarach, Woli Radziszowskiej, Zelczynie i in. Wszyscy laureaci konkursu zostali zaproszeni wraz z opiekunami na uroczystą galą finałową, która odbyła się 30 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Skawinie. W wydarzeniu uczestniczył pan Arkadiusz Wrzoszczyk (Wicestarosta Powiatu Krakowskiego), który razem z panią Dyrektor Urszulą Osielczak złożył zwycięzcom gratulacje i wręczył im pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Powiat Krakowski. Dyplomy z podziękowaniami za szerzenie idei konkursu otrzymali także opiekunowie. Galę finałową uświetnił występ Kacpra Klimka – ucznia SP6, który fenomenalnie zaśpiewał i zagrał na gitarze utwór Jacka Kaczmarskiego Lalka, czyli polski pozytywizm oraz przebój Chcemy być sobą zespołu Perfect.

Warto nadmienić, że wynik z Konkursu Literackiego „Mój debiut – Inni a tacy sami” (miejsca I, II i III) jest wpisywany na świadectwo i uwzględnia się go w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły ponadpodstawowej.

Serdecznie gratulujemy naszym zwyciężczyniom!

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu.