Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie odbyły się uroczyste obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie przyszli do szkoły w galowych strojach (z elementami w barwach narodowych – kotylionami, wstążeczkami i krawatami) i wzięli udział w uroczystym apelu, który rozpoczął się od wniesienia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego.

W ramach tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie z klasy 2a oraz 2b przygotowały pod opieką swoich wychowawczyń – mgr Sylwii Kapuścińskiej oraz mgr Katarzyny Polus niezwykle ciekawy spektakl ukazujący drogę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tuż po przedstawieniu zorganizowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonywali takie utwory jak „My, Pierwsza Brygada”, „Szara piechota” oraz „Co to jest niepodległość?”.

Dzięki zaangażowaniu dzieci oraz nauczycieli społeczność Jedynki godnie uczciła pamięć o bohaterach oddających życie dla ojczyzny i pokazała, jak ważną rolę odgrywa manifestowanie patriotyzmu na co dzień.