KIERMASZ „BABECZKA W JEDYNCE”

3 i 4 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie zorganizowano kiermasz pod hasłem „Babeczka w Jedynce”. Na stoiskach obsługiwanych przez uczennice z klas piątych i ósmych można było kupić przepyszne wypieki (między innymi babeczki owocowe, czekoladowe muffinki, rogaliki z marmoladą) oraz skosztować orzeźwiającej lemoniady.

Kiermaszowi towarzyszyła akcja „podziel się przepisem” zorganizowana na facebookowym profilu Samorządu Uczniowskiego. W ramach niej uczniowie zamieszczali na stronie samorządu przepisy na wypieki przyniesione do szkoły.

Dzięki kiermaszowi uczniowie nie tylko dali wyraz swoim umiejętnościom kulinarnym, lecz również nauczyli się samodzielności, współpracy w grupie oraz przedsiębiorczości – warto zaznaczyć, że środki uzyskane ze sprzedaży wypieków przekazano na akcje Samorządu Uczniowskiego (zakup słodyczy z okazji Dnia Dziecka i Mikołajek, czy zakup materiałów potrzebnych do dekoracji szkoły w związku z organizacją dyskoteki szkolnej, walentynek, Dnia Chłopaka, Bożego Narodzenia i Święta Konstytucji 3 Maja).

Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w zorganizowanie kiermaszu - uczniom, którzy przygotowali wypieki, opiekunkom Samorządu Uczniowskiego – mgr Monice Bobuli oraz mgr Magdalenie Szynkarczuk oraz wolontariuszkom obsługującym stoiska – Liliannie Adamskiej, Julii Kotulskiej, Julii Świtalek, Zuzannie Wilczek, Liliannie Zajdzie i Aleksandrze Żmudzie.