Pasowanie na czytelnika 2022

8 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się uroczystość „Pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej” uczniów klas pierwszych. W wydarzeniu wzięła udział Pani Dyrektor Bożena Moskwa.

Podczas wydarzenia dzieci dowiedziały się, jak funkcjonuje biblioteka szkolna. Pierwszoklasiści wysłuchali również wiersza o krasnoludkach przeczytanego przez Marię Konopnicką. W rolę poetki wcieliła się Aleksandra Kolasa – uczennica klasy 6c. Dzieci uczestniczyły także w atrakcyjnych grach dydaktycznych dotyczących baśniowych krain.

Podczas uroczystości każdy pierwszoklasista otrzymał książkę z programu Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Oprócz tego uczestnikom wręczono dyplomy klasowe.

Na koniec uroczystości przyznano nagrody laureatom Konkursu Plastycznego „Zakładka do książki” (nagrodzone prace można obejrzeć na wystawie bibliotecznej SP1).

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu, pierwszoklasistów zapraszamy zaś do częstego odwiedzania szkolnej biblioteki.