Konkurs recytatorski „Dla Mamy i Taty”

W dniu 20.06.2022 r. w świetlicy szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski "Dla Mamy i Taty" skierowany do uczniów klas I-III. Dzieci zaprezentowały między innymi utwory Danuty Wawiłow oraz zespołu dziecięcego "Śpiewające Brzdące". Niektórzy uczniowie pokusili się również o recytację własnych wierszy, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Jury w składzie: mgr Katarzyna Polus, mgr Małgorzata Jeleń oraz mgr Sylwia Surówka oceniając występy brało pod uwagę m.in. trafność interpretacji, kulturę języka, dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Mali artyści wykazali się ogromnym talentem, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Justyna Skalny, kl. IIIb

II miejsce ex aequo - Hanna Kapela, kl. Ib oraz Szymon Budek, kl. Ib

III miejsce ex aequo – Amelia Wcisło, kl. Ic oraz Maksymilian Tyszler, kl. Ib

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Niech poezja niesie Was na swych skrzydłach
w nieznane krainy i wzbogaca każdego dnia o gamę bezcennych przeżyć.