SP1 wita wiosnę!

21 marca 2022 r. z okazji pierwszego dnia wiosny w Szkole Podstawowej nr 1 zorganizowano "Dzień bez plecaka". Pomysłodawcą akcji był Samorząd Szkolny, który nie tylko zaproponował uczniom rozstanie się na jeden dzień z tradycyjnymi plecakami, lecz również poprosił ich o ubranie zielonych strojów.

Uczniowie wywiązali się z zadania na medal. Swoją kreatywnością zaskoczyli Dyrekcję oraz nauczycieli. Ci ze zdumieniem przyglądali się korytarzom wypełnionym lodówkami turystycznymi, wiklinowymi koszami, chlebakami, walizkami, skrzynkami na narzędzia, wózkami dla lalek, klatkami dla zwierząt, taczkami czy sankami. Pomysłów było tyle, ile naszych podopiecznych, a każdy inny i bardziej zaskakujący.

Uroku pierwszemu dniu wiosny dodała również zieleń – zarówno stroje uczniów, jak i nauczycieli mieniły się wszystkimi jej odcieniami. Symbolizująca troskę o naturę, harmonię i nadzieję barwa nie tylko pozytywnie nastroiła społeczność SP1, lecz również dodała uczniom i nauczycielom energii do pracy.

Opiekunki Samorządu Szkolnego pragną wszystkim serdecznie podziękować za udział w zabawie!!!